з математики 7 клас решебник відповіді

Вправа 92

Умова:

За 2 кг цукерок одного виду заплатили стільки, скільки за 3,5 кг цукерок другого виду. Яка ціна кожного виду цукерок, якщо 1 кг цукерок першого виду на 12 грн дорожчий за 1 кг цукерок другого виду?

 

Відповідь:

Нехай вартість 1 кг цукерок першого виду - х грн. Тоді вартість 1 кг цукерок другого виду (х + 12) грн.
Складаємо рівнення:

2 • (х + 12) = 3,5 • х;
1,5х = 24;
х = 16.
Отже, вартість 1 кг цукерок першого виду - 16 грн, а вартість 1 кг цукерок другого виду - 16 + 12 = 28 грн.
Відповідь. 16 грн; 28 грн.