Мерзляк Полонський Математика 6 клас решебник

Вправа 1176

Умова:

Кілограм апельсинів дорожчий за кілограм яблук на 6, 4 грн. За 5 к г апельсинів заплатили стільки, скільки за 9 кг яблук. Скільки коштує 1 кг апельсинів? 1 кг яблук?

 

Відповідь:

Нехай 1 кг яблук коштує х грн. Тоді 1 кг апельсинів коштує (х + 6,4) грн.
Відповідно до умови задачі складаємо рівняння:
9х = 5(х + 6,4);
4х = 32;
х = 8.
Отже, за 1 кг яблук заплатили 8 грн, а за 1 кг апельсинів - 8 грн + 6,4 грн = 14,4 грн.
Відповідь. За 1 кг апельсинів заплатили 14,4 грн, а за 1 кг яблук - 8 грн.


Правила до параграфу "Розв'язування задач за допомогою рівнянь"






matem merz 6kl 2015 ang yaz 6kl nesvit ykr mova 6kl ermolenko ykr mova 6kl glazova